Raucourt-et-Flaba

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Raucourt-et-Flaba
Komunë
noform
Pamje nga Raucourt-et-Flaba
Stema_figura
Vendndodhja
Raucourt-et-Flaba is located in Franca
Raucourt-et-Flaba
Raucourt-et-Flaba
49°36′09″V 4°57′26″L / 49.6025°V 4.9572222222222°L / 49.6025; 4.9572222222222Koordinatat: 49°36′09″V 4°57′26″L / 49.6025°V 4.9572222222222°L / 49.6025; 4.9572222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.83 km2
Popullsia 869 banorë
Dendësia 40 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08450
INSEE 08354


Raucourt-et-Flaba është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Raucourt-et-Flaba ka një popullsi prej 869 banorë dhe sipërfaqe 21.83 km², me një dendësi prej 40 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Raucourt-et-Flaba – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale