Reçel molle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Reçel molle është një produkt tradicional

Përgatitja[redakto | redakto tekstin burimor]

I zgjedhim mollet e pjekura i, lajme dhe i pastrojme. Ziejme sherbetin i hedhim modhe e pastuara . I zjejme per 5 minura. I leme 5-6 ore. Dhe me pas i zjejme deri sa te behet masa e duhur. Per 1kg modhe hedhim 800g sheqer.

Shih edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Une kerkoj nga ju se pasi ta pergatisim reqelin per tu rujtur me shume reqeli ne koh me te gjate qka duhet me ju bere kavanozeve te mbushura :une pres pergjigjeje nga ju.