Reçel molle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Reçeli i mollës është një produkt tradicional.

Përgatitja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

I zgjedhim mollet e pjekura i, lajme dhe i pastrojme. Ziejme sherbetin i hedhim modhe e pastuara . I zjejme per 5 minura. I leme 5-6 ore. Dhe me pas i zjejme deri sa te behet masa e duhur. Per 1kg modhe hedhim 800g sheqer.


Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]