Red Deer (Alberta)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Red Deer (kthjellim).


Red Deer
—  qytet  —
Pamje nga Red Deer (Alberta)

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Alberta – stema Alberta
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°16′05″V 113°48′40″P / 52.268056°V 113.811111°P / 52.268056; -113.811111 (Red Deer)Koordinatat: 52°16′05″V 113°48′40″P / 52.268056°V 113.811111°P / 52.268056; -113.811111 (Red Deer)
Lartësia 855 m (m.n.d)
Sipërfaqja 69,23 km2
Popullsia 89.891 banorë 2009
Dendësia 1.298,44 banorë/km2
Prefiksi 403 587
Vendndodhja
Red Deer is located in Kanadaja
Red Deer
Red Deer
www.reddeer.ca/default.htm

Red Deer është një qytetprovincën Alberta, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 69.23 km² dhe popullsi 89891 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Alberta