Regencós

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Regencós
Komunë
Vendndodhja
Regencós is located in Spanjë
Regencós
Regencós

Koordinatat: 41°57′V 3°10′L / 41.950°V 3.167°L / 41.950; 3.167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.23 km2
Popullsia 301 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Regencós është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Regencós ka 301 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.23 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]