Regniowez

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Regniowez
Komunë
noform
Pamje nga Regniowez
Stema_figura
Vendndodhja
Regniowez is located in Franca
Regniowez
Regniowez
49°56′17″V 4°25′50″L / 49.938055555556°V 4.4305555555556°L / 49.938055555556; 4.4305555555556Koordinatat: 49°56′17″V 4°25′50″L / 49.938055555556°V 4.4305555555556°L / 49.938055555556; 4.4305555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.27 km2
Popullsia 398 banorë
Dendësia 22 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08230
INSEE 08355


Regniowez është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Regniowez ka një popullsi prej 398 banorë dhe sipërfaqe 18.27 km², me një dendësi prej 22 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Regniowez – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale