Rei Hiroe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Rei Hiroe lindi më datë 5 dhjetor 1972 dhe është një animator mangash. Kohët e fundit ai ka fituar famë me librin e tij të njohur mangaBlack Lagoon” që më vonë do të transmetohej si anime. Nuk dihet shumë për aktivitetin e tij në përgjithësi, por dihet që në 2001 ka marrur pjesë në konferencën e mangave që u zhvillua në Francë.

Veprat artistike[redakto | redakto tekstin burimor]

Puna e tij si artist mangash:

  • Black Lagoon – Historia dhe arti
  • Blade Guns
  • Gunparade March- Autor
  • Legend of the Jade Ravine
  • Rayfield 2
  • SHOOK UP!

Puna e tij si artist animesh: