Jump to content

Rei Misterio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Rei Misterio

Óscar Gutiérrez Rubio (lindur më 11 dhjetor 1974), i njohur më mirë me emrin e tij të ringut Rei Misterio, është një mundës (restllër) profesionist amerikan. Ai aktualisht është nën kontratë me WWE, ku ai performon në markën SmackDown. I konsideruar gjerësisht si një nga mundësit më të mëdhenj të peshave të lehta të të gjitha kohërave, Misterio është anëtar i Sallës së Famës AAA, Sallës së Famës së Buletinit të Wrestling Observer dhe Sallës së Famës WWE . [1] [2]

Megjithëse tashmë jo shumë aktiv, ai mbetet një nga mundësit më ikonikë, të suksesshëm dhe revolucionarë të epokës së tij, idhull i shumë prej atyre të cilët dëshmuan stilin e tij unik të mundjes.

  1. ^ Wonsover, Michael (22 dhjetor 2017). "Rey Mysterio's career far from over, open to WWE return". ESPN. Marrë më 30 dhjetor 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Monteagudo, Luis Jr. (12 mars 2023). "San Diego Pro Wrestler Rey Mysterio to Be Inducted into WWE Hall of Fame". Times of San Diego. Marrë më 14 mars 2023. {{cite news}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)