Rellinars

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rellinars
Komunë
Municipal office
Vendndodhja
Rellinars is located in Spanjë
Rellinars
Rellinars

Koordinatat: 41°38′53″V 1°54′39″L / 41.64806°V 1.91083°L / 41.64806; 1.91083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Occidental
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.79 km2
Popullsia 738 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 38′ 53″ Veri

1° 54′ 39″ Lindje


Rellinars është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Occidental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Rellinars ka 738 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17.79 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]