Remilly-Aillicourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Remilly-Aillicourt
Komunë
noform
Pamje nga Remilly-Aillicourt
Stema_figura
Vendndodhja
Remilly-Aillicourt is located in Franca
Remilly-Aillicourt
Remilly-Aillicourt
49°39′06″V 4°59′40″L / 49.651666666667°V 4.9944444444444°L / 49.651666666667; 4.9944444444444Koordinatat: 49°39′06″V 4°59′40″L / 49.651666666667°V 4.9944444444444°L / 49.651666666667; 4.9944444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.26 km2
Popullsia 788 banorë
Dendësia 59 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08450
INSEE 08357


Remilly-Aillicourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Remilly-Aillicourt ka një popullsi prej 788 banorë dhe sipërfaqe 13.26 km², me një dendësi prej 59 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Remilly-Aillicourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale