Remilly-les-Pothées

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Remilly-les-Pothées
Komunë
noform
Pamje nga Remilly-les-Pothées
Vendndodhja
Remilly-les-Pothées is located in Franca
Remilly-les-Pothées
Remilly-les-Pothées
49°46′52″V 4°31′50″L / 49.781111111111°V 4.5305555555556°L / 49.781111111111; 4.5305555555556Koordinatat: 49°46′52″V 4°31′50″L / 49.781111111111°V 4.5305555555556°L / 49.781111111111; 4.5305555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.92 km2
Popullsia 238 banorë
Dendësia 24 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08150
INSEE 08358


Remilly-les-Pothées është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Remilly-les-Pothées ka një popullsi prej 238 banorë dhe sipërfaqe 9.92 km², me një dendësi prej 24 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Remilly-les-Pothées – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale