Renkum

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Renkum (kthjellim).


Renkum
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Renkum.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Oosterbeek
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°59′00″V 5°51′00″L / 51.9833°V 5.85°L / 51.9833; 5.85 (Renkum)Koordinatat: 51°59′00″V 5°51′00″L / 51.9833°V 5.85°L / 51.9833; 5.85 (Renkum)
Sipërfaqja 47,12 km2
Popullsia 31.684 banorë 2010
Dendësia 672,41 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 026, 0317
Kodi Postar 6860-6862, 6865-6866, 6870-6871, 6874
Kodi statistikor 0274
Oosterbeek is located in Hollandë
Oosterbeek
Oosterbeek
Renkum – harta_foto
www.renkum.nl

Renkum është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 47.12 km² dhe popullsi 31684 banorë[1]. Oosterbeek është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland