Renneville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Renneville
Komunë
noform
Pamje nga Renneville
Stema_figura
Vendndodhja
Renneville is located in Franca
Renneville
Renneville
49°39′29″V 4°07′47″L / 49.658055555556°V 4.1297222222222°L / 49.658055555556; 4.1297222222222Koordinatat: 49°39′29″V 4°07′47″L / 49.658055555556°V 4.1297222222222°L / 49.658055555556; 4.1297222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.85 km2
Popullsia 206 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08220
INSEE 08360
Faqja Zyrtare http://village.renneville.free.fr


Renneville është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Renneville ka një popullsi prej 206 banorë dhe sipërfaqe 9.85 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Renneville (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale