Renswoude

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Renswoude (kthjellim).


Renswoude
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Renswoude.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Utrecht – stema Utrecht
Kryeqëndra Renswoude
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°04′26″V 5°32′26″L / 52.073889°V 5.540556°L / 52.073889; 5.540556 (Renswoude)Koordinatat: 52°04′26″V 5°32′26″L / 52.073889°V 5.540556°L / 52.073889; 5.540556 (Renswoude)
Sipërfaqja 18,52 km2
Popullsia 4.773 banorë 2011
Dendësia 257,72 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0318
Kodi Postar 3927
Kodi statistikor 0339
Renswoude is located in Hollandë
Renswoude
Renswoude
Renswoude – harta_foto
www.renswoude.nl

Renswoude është një komunë në provincën UtrechtHolandë me sipërfaqe 18.52 km² dhe popullsi 4773 banorë[1]. Renswoude është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Utrecht