Renwez

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Renwez
Komunë
noform
Pamje nga Renwez
Stema_figura
Vendndodhja
Renwez is located in Franca
Renwez
Renwez
49°50′22″V 4°36′08″L / 49.839444444444°V 4.6022222222222°L / 49.839444444444; 4.6022222222222Koordinatat: 49°50′22″V 4°36′08″L / 49.839444444444°V 4.6022222222222°L / 49.839444444444; 4.6022222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.18 km2
Popullsia 1728 banorë
Dendësia 107 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08150
INSEE 08361
Faqja Zyrtare http://www.renwez.fr/


Renwez është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Renwez ka një popullsi prej 1728 banorë dhe sipërfaqe 16.18 km², me një dendësi prej 107 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Renwez – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale