Replused

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Replused
Emri i lindjesJoris Mirena
Gjithashtu njohur siReplused, Joris Mirena
Lindi4 janar 2002
OrigjinaGjeneva, Zvicra
ZhanretVaporwave, Lo-Fi
Instrument(et)Sintisajzer, instrumental, vokal
Vitet aktik2015 - prezent
LabeliReplused, Records DK, Universal Music, Symphonic
Websitereplused.bandcamp.com

Joris Mirena i njohur më shumë si Replused (u lind më 4 janar, 2002) në Gjenevë të Zvicrës. Ai është aktor dhe drejtor fotografie si dhe muzikant kryesisht. Ai është i njohur për filmat si George Clanton : Dumb (2018), El club lento (2022) dhe Down the Rabbit Hole (2016). Në vitin 2022, ai krijoi labelin e tij muzikor me pseudonimin e tij Replused. Prindërit e Joris Mirena janë nga Kosova.


Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Albums[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • 蒸気のうつ病 (2015)
 • Corrupt 1994 (2022)
 • ミリアム (2022)

EP[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • エンチャント (2022)
 • 憂鬱 (2022)

Singles[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • 私は退屈です (2015)
 • 時間を過ごすために (2015)
 • vapor404 (2022)
 • Her Eyes (2022)
 • NOW THAT'S WHAT I CALL VAPORWAVE (2022)
 • dancing on the sun (2022)
 • vapor404 (2022)
 • Honolulu (2022)

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]