Repulse Bay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Repulse Bay (kthjellim).


Repulse Bay
Naujat - ᓇᐅᔮᑦ
—  fshat (hamlet)  —
Pamje nga Repulse Bay

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Nunavut – stema Nunavut
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Kryebashkiaku Sarah Kidlapik
Statistika dhe Territori
Koordinatat 66°31′19″V 86°14′6″P / 66.52194°V 86.23500°P / 66.52194; -86.23500 (Repulse Bay)Koordinatat: 66°31′19″V 86°14′6″P / 66.52194°V 86.23500°P / 66.52194; -86.23500 (Repulse Bay)
Lartësia 24 m (m.n.d)
Sipërfaqja 423,7 km2
Popullsia 748 banorë 2006
Dendësia 1,77 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-6
Kodi Postar X0C 0H0
Vendndodhja
Repulse Bay is located in Kanadaja
Repulse Bay
Repulse Bay

Repulse Bay është një fshat (hamlet) në Provincën Nunavut, Kanada. Komuna ka një sipërfaqe 423.7 km² dhe popullsi 748 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Nunavut