Resolute

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Resolute (kthjellim).


Resolute
Qausuittuq - ᖃᐅᓱᐃᑦᑐᖅ
—  fshat (hamlet)  —
Pamje nga Resolute

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Nunavut – stema Nunavut
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Kryebashkiaku Aziz Kheraj
Statistika dhe Territori
Koordinatat 74°41′51″V 94°49′56″P / 74.69750°V 94.83222°P / 74.69750; -94.83222 (Resolute)Koordinatat: 74°41′51″V 94°49′56″P / 74.69750°V 94.83222°P / 74.69750; -94.83222 (Resolute)
Lartësia 66 m (m.n.d)
Sipërfaqja 116,9 km2
Popullsia 229 banorë 2006
Dendësia 1,96 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-6
Kodi Postar X0A 0V0
Vendndodhja
Resolute is located in Kanadaja
Resolute
Resolute

Resolute është një fshat (hamlet) në Provincën Nunavut, Kanada. Komuna ka një sipërfaqe 116.9 km² dhe popullsi 229 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Nunavut