Resul Kastrati

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Resul Kastrati
Të dhënat personale
Data e lindjes20 mars 1994
Vendi i lindjesHas, Shqipëria
Gjatësia1,75 m (5 ft 9 in)
PozicioniMbrojtës në qendër
Informacionet për klubin
Klubi aktualFK Kukësi
(huazim prej KS Teuta)
Numri2
Karriera në rini
0000–2013KS Teuta
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2013–KS Teuta12(1)
2016–FK Kukësi (huazim)1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Resul Kastrati (lindi më 20 mars 1994) është futbollistë shqiptar i cili luan për FK KukësiKategorinë Superiore.[1][2][3]

References[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "KF Teuta profile". Arkivuar nga origjinali origjinali më 28 dhjetor 2014. Marrë më 19 qershor 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "FSHF profile". Arkivuar nga origjinali origjinali më 4 mars 2016. Marrë më 19 qershor 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ Soccerway profile