Rethel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rethel
Komunë
noform
Pamje nga Rethel
Stema_figura
Vendndodhja
Rethel is located in Franca
Rethel
Rethel
49°30′35″V 4°22′03″L / 49.509722222222°V 4.3675°L / 49.509722222222; 4.3675Koordinatat: 49°30′35″V 4°22′03″L / 49.509722222222°V 4.3675°L / 49.509722222222; 4.3675
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.58 km2
Popullsia 7730 banorë
Dendësia 416 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08300
INSEE 08362
Faqja Zyrtare http://www.villederethel.fr


Rethel është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Rethel ka një popullsi prej 7730 banorë dhe sipërfaqe 18.58 km², me një dendësi prej 416 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Rethel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale