Rexhail Ismaili

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Rexhail Ismaili (maqedonisht: Реџаиљ Исмаили; i lindur më 2.11.1966, në Sllupçan) është një politikan shqiptar nga Maqedonia e Veriut, ka te kryer fakultetin e Bujqesise ne Universitetin e Prishtines.Eshtë deputet i kuvendit të Maqedonisë prej vitit 2011. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Rexhail Ismaili kandidoj për herë të tretë si pjesë e BDI-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.[1] Nga nëntori i 2020 është emëruar sekretar shtetërorë në ministrinë e Bujqësisë, Lavërtarisë dhe ekonomisë së ujërave.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Rexhail Ismaili". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrë më 23 qershor 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)