Rhenen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Rhenen (kthjellim).


Rhenen
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Rhenen.svg
Pamje nga Rhenen

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Utrecht – stema Utrecht
Kryeqëndra Rhenen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°57′35″V 5°34′08″L / 51.959722°V 5.56889°L / 51.959722; 5.56889 (Rhenen)Koordinatat: 51°57′35″V 5°34′08″L / 51.959722°V 5.56889°L / 51.959722; 5.56889 (Rhenen)
Sipërfaqja 43,74 km2
Popullsia 18.993 banorë 2011
Dendësia 434,22 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0317, 0318
Kodi Postar 3910 - 3912
Kodi statistikor 0340
Vendndodhja
Rhenen is located in Hollandë
Rhenen
Rhenen
Rhenen – harta_foto
www.rhenen.nl

Rhenen është një komunë në provincën UtrechtHolandë me sipërfaqe 43.74 km² dhe popullsi 18993 banorë[1]. Rhenen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Utrecht