Rialp

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rialp
Komunë
Rialp
Vendndodhja
Rialp is located in Spanjë
Rialp
Rialp

Koordinatat: 42°26′V 1°8′L / 42.433°V 1.133°L / 42.433; 1.133

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Pallars Sobirà
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Rialp është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pallars Sobirà, të provincës Lleida, në Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Rialp – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale