Ricardo Alexandre dos Santos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ricardinho
Të dhënat personale
Emri i plotëRicardo Alexandre dos Santos
Data e lindjes (1976-06-24) 24 Qershor, 1976 (45 vjeç)
Vendi i lindjesPassos, Brazili
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1994-2001Cruzeiro
2002-2006Kashiwa Reysol
2005Kashima Antlers
2007Cruzeiro
2007Corinthians Paulista
Ekipi kombëtar
1996–2001Flag of Brazil.svg Brazili3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ricardo Alexandre dos Santos (lindur më 24 Qershor 1976) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1996 1 0
1997 0 0
1998 0 0
1999 0 0
2000 1 0
2001 1 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]