Richard Witschge

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Richard Witschge
Të dhënat personale
Emri i plotëRichard Witschge
Data e lindjes (1969-09-20) 20 Shtator, 1969 (51 vjeç)
Vendi i lindjesAmsterdam, Holanda
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1986-1991Ajax
1991-1993Barcelona
1993-1996Girondins Bordeaux
1994Blackburn Rovers
1996-2003Ajax
2001-2002Deportivo Alavés
2003ADO Den Haag
2004Oita Trinita
Ekipi kombëtar
1990–2000Flag of the Netherlands.svg Holanda31(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Richard Witschge (lindur më 20 Shtator 1969) është një ish-futbollist holandez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin hollandez ka luajtur 31 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of the Netherlands.svg Holanda
Vite Ndeshje Gola
1990 11 0
1991 6 1
1992 2 0
1993 0 0
1994 0 0
1995 3 0
1996 7 0
1997 1 0
1998 0 0
1999 0 0
2000 1 0
Gjithsej 31 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]