Richard Yarsuvat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Richard Yarsuvat
Të dhënat personale
Data e lindjes24 maj 1992
Vendi i lindjesBorås, Suedi
Gjatësia1,74 m (5 ft 9 in)
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualNorrby IF
Numri12
Karriera në rini
0–2008Borås AIK
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2009Borås AIK
2010–2012IF Elfsborg5(0)
2012IFK Värnamo (huazim)6(0)
2012Örgryte IS (huazim)10(4)
2013Örgryte IS21(0)
2014–2015Norrby IF46(32)
2016Syrianska FC0(0)
2016Norrby IF24(19)
2017Dalkurd FF27(17)
2018–Norrby IF0(0)
Ekipi kombëtar
2011Suedia U-191(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Richard Yarsuvat (lindi më 24 maj 1992) është futbollistë suedezë i cili luan për Norrby IF.[1]

Në pranverën 2012, Yarsuvat u huazua në IFK Värnamo dhe në vjeshtë u bashkua me Örgryte IS me kontratë të shkurtë. Kur kontrata ishte gati për të përfunduar ÖIS zgjodhi që të nënshkroij edhe një vjet për Yarsuvat, që do të thotë se Richard Yarsuvat do të qëndrojë në ÖIS edhe gjatë sezonit 2013.

Në dhjetor 2013, ai nënshkroi për Norrby IF. Më 2015 edhe vëllai i tij binjakë Robin Yarsuvat nënshkroi për Norrby IF.

Yarsuvat nënshkroi për Syrianska FC para sezonit 2016 dhe luajti me klubin në Kupën Suedeze.

Më 13 dhjetor 2016 u bë e qartë se Yarsuvat nënshkroi për Dalkurd FF për sezonin 2017. Në shkurt 2018, Yarsuvat u kthye në Norrby IF, ku nënshkroi një kontratë dy vjeçare.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Officiellt: Örgryte IS värvar Richard Yarsuvat – förlänger med Johan Pettersson". Fotbolltransfers. Marrë më 11 gusht 2012.