Richmond Hill (Ontario)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Richmond Hill (kthjellim).


Richmond Hill
—  qytezë (town)  —
Richmond Hill is located in Kanadaja
Richmond Hill
Richmond Hill
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Kryebashkiaku Dave Barrow
Statistika dhe Territori
Koordinatat 43°36′V 79°39′P / 43.600°V 79.650°P / 43.600; -79.650 (Richmond Hill)Koordinatat: 43°36′V 79°39′P / 43.600°V 79.650°P / 43.600; -79.650 (Richmond Hill)
Sipërfaqja 100,89 km2
Popullsia 162.704 banorë 2006
Dendësia 1.612,69 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Prefiksi 905 - 289
Kodi Postar L4B, L4C, L4E, L4S
Richmond Hill – harta_foto
www.richmondhill.ca/

Richmond Hill është një qytezë (town) në Provincën Ontario, Kanada. Komuna ka një sipërfaqe 100.89 km² dhe popullsi 162704 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario