Rie Azami

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rie Azami
Të dhënat personale
Emri i plotëRie Azami
Data e lindjes (1989-01-11) 11 Janar, 1989 (31 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2007–Chifure AS Elfen Saitama230(77)
Ekipi kombëtar
2013–2015Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Rie Azami (薊 理絵 Azami Rie?, lindur më 11 Janar 1989) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2013 1 0
2014 0 0
2015 1 0
Gjithsej 2 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2013, 2015 Arkivuar 11 gusht 2018 tek Wayback Machine Japan Football Association(japonisht)