Rie Yamaki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rie Yamaki
Të dhënat personale
Emri i plotëRie Yamaki
Data e lindjes (1975-10-02) 2 Tetor, 1975 (44 vjeç)
Vendi i lindjesChiba, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1989–1993Nissan FC Ladies75(10)
1994–1998Nikko Securities Dream Ladies80(10)
1999–2002Frankfurt
2003–2004Ohara Gakuen JaSRA33(10)
Ekipi kombëtar
1993–1999Japonia50(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Rie Yamaki (山木 里恵 Yamaki Rie?, lindur më 2 Tetor 1975) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 50 ndeshje dhe ka shënuar 3 gola.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1993 4 0
1994 6 0
1995 10 0
1996 10 0
1997 7 2
1998 8 1
1999 5 0
Gjithsej 50 3

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]