Riells i Viabrea

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Riells i Viabrea
Komunë
Vendndodhja
Riells i Viabrea is located in Spanjë
Riells i Viabrea
Riells i Viabrea

Koordinatat: 41°43′18″V 2°33′6″L / 41.72167°V 2.55167°L / 41.72167; 2.55167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Selva
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27 km2
Popullsia 3993 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 43′ 18″ Veri

2° 33′ 6″ Lindje


Riells i Viabrea është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Selva, të provincës Girona, në Katalonia. Riells i Viabrea ka 3993 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 27 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]