Rijnwaarden

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Rijnwaarden (kthjellim).


Rijnwaarden
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Rijnwaarden.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Lobith
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°52′00″V 6°07′00″L / 51.8667°V 6.1166°L / 51.8667; 6.1166 (Rijnwaarden)Koordinatat: 51°52′00″V 6°07′00″L / 51.8667°V 6.1166°L / 51.8667; 6.1166 (Rijnwaarden)
Sipërfaqja 48,14 km2
Popullsia 11.064 banorë 2010
Dendësia 229,83 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0316
Kodi Postar 6910-6911, 6913-6917
Kodi statistikor 0196
Lobith is located in Hollandë
Lobith
Lobith
Rijnwaarden – harta_foto
www.rijnwaarden.nl

Rijnwaarden është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 48.14 km² dhe popullsi 11064 banorë[1]. Lobith është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland