Rilly-sur-Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rilly-sur-Aisne
Komunë
noform
Pamje nga Rilly-sur-Aisne
Stema_figura
Vendndodhja
Rilly-sur-Aisne is located in Franca
Rilly-sur-Aisne
Rilly-sur-Aisne
49°29′15″V 4°38′04″L / 49.4875°V 4.6344444444444°L / 49.4875; 4.6344444444444Koordinatat: 49°29′15″V 4°38′04″L / 49.4875°V 4.6344444444444°L / 49.4875; 4.6344444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.44 km2
Popullsia 115 banorë
Dendësia 33 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08130
INSEE 08364


Rilly-sur-Aisne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Rilly-sur-Aisne ka një popullsi prej 115 banorë dhe sipërfaqe 3.44 km², me një dendësi prej 33 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Rilly-sur-Aisne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale