Rimogne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rimogne
Komunë
noform
Pamje nga Rimogne
Stema_figura
Vendndodhja
Rimogne is located in Franca
Rimogne
Rimogne
49°50′25″V 4°32′21″L / 49.840277777778°V 4.5391666666667°L / 49.840277777778; 4.5391666666667Koordinatat: 49°50′25″V 4°32′21″L / 49.840277777778°V 4.5391666666667°L / 49.840277777778; 4.5391666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.77 km2
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Popullsia 1431 banorë
Dendësia 380 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08150
INSEE 08365
Faqja Zyrtare http://mairie-rimogne.fr


Rimogne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Rimogne ka një popullsi prej 1431 banorë dhe sipërfaqe 3.77 km², me një dendësi prej 380 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Rimogne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale