Rin Sumida

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rin Sumida
Të dhënat personale
Emri i plotëRin Sumida
Data e lindjes (1996-01-12) 12 Janar, 1996 (24 vjeç)
Vendi i lindjesKanagawa, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2012–2018Nippon TV Beleza116(13)
2019–Mynavi Vegalta Sendai
Ekipi kombëtar
2017–Japonia22(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Rin Sumida (隅田 凜 Sumida Rin?, lindur më 12 Janar 1996) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 22 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2017 7 0
2018 15 0
Gjithsej 22 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2017 Archived 23 March 2019[Date mismatch] at the Wayback Machine., 2018 Japan Football Association(japonisht)