Riner

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Riner
Komunë
Vendndodhja
Riner is located in Spanjë
Riner
Riner

Koordinatat: 41°56′37″V 1°33′54″L / 41.94361°V 1.56500°L / 41.94361; 1.56500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Solsonès
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 56′ 37″ Veri

1° 33′ 54″ Lindje


Riner është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Solsonès, të provincës Lleida, në Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Riner – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale