Risa Shimizu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Risa Shimizu
Risa Shimizu (46586604594) (cropped).jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëRisa Shimizu
Data e lindjes (1996-06-15) 15 Qershor, 1996 (23 vjeç)
Vendi i lindjesHyogo, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2013–Nippon TV Beleza114(2)
Ekipi kombëtar
2018–Japonia19(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Risa Shimizu (清水 梨紗 Shimizu Risa?, lindur më 15 Qershor 1996) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 19 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2018 19 0
Gjithsej 19 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2018 Japan Football Association(japonisht)