Rita Lati

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Rita Lati është një aktore shqiptare, e njohur më shumë në zhanrin e komedisë. Ajo lindi në Vlorë dhe në fillimet e saj u aktivizua në qytetin e saj, pastaj kaloi në Estradën e Tiranës.

E njohur për rolet e saj me aktorin tjetër komik Behar Mera. Bashkë kanë luajtur dhjetëra numra humori.


Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Para nga qielli (2009)

piruet (2005)

Pesha e gruas sime (2003)

Parullat - Slogans (2001)

Pas një lajmi (2001)

Një baba tepër (2000)

Borxhliu (1998)

Dashuri ne krisma (1997)

Gjithë fajin e ka paraja (1996)

Pushime në Romë (1995)