Dashuri në krisma

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Dashuri ne krisma)
Jump to navigation Jump to search

Dashuri në krisma është një komedi shumë e suksesshme e Arian Culiqi. Flet për historinë e ngjarjeve të 1997, për dy të rinje që dashurohen, por që djalin, Gurin, padrejtësisht e fusin në burg. Mirëpo me trazirat e 1997 te gjithë dalin nga burgu dhe ato bashkohen. Por shumë ngjarje ndodhin, vjen dita dhe dënimi duhet te kryhet. Për këtë vendosin të fusin në burg Mucon, babain e djalit. Me pas Lina dhe Guri martohen, por përherë te ndjekur nga hija e krismave. Filmi është xhiruar në Durres dhe Tiranë.

Aktoret[redakto | redakto tekstin burimor]