Hajrie Rondo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hajrie Rondo
Skeda:Hajrie Rondo.jpg
U lind2 mars 1951
Vdiq11 Korrik 2017
Kombësiashqiptare
Shtetësiashqiptare
Punësimiaktore

Hajrie Rondo ishte një aktore e mirënjohur shqiptare. Ka lindur më 2 mars 1951Delvinë dhe në po të njejtin qytet ndërroi jetë më 11 korrik 2017 pas peripecive të shumta në luftën kundër kancerit.

Hajrie Rondo ishte një aktore me diapazon të gjerë. Ajo ka interpretuar në të gjitha gjinitë. Rondo ka luajtur rreth 120 role në teatër dhe rreth 40 role në filma.

"Në jetën time kam pasur si lajtmotiv që ta shoh dhe ta përjetoj me ngjyrat më të bukura. Një nga këto ngjyra është ajo e profesionit që kam zgjedhur".

"Jeta është e bukur dhe duhet mbajtur fort, me dhëmbë”.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.