Jump to content

Pesha e kohës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Pesha e kohës
Arkivi i filmit
Titulli shqip Pesha e kohës
Vendi i prodhimit Seman (Fier)
Fier
Shqipëri
Viti i prodhimit 1988
Koha (Zëri) - (PAL/DVD) 88:06
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Regjia Rikard Ljarja
Skenari Rikard Ljarja
Muzika e filmit Zef Çoba
Kameramani Bardhyl Martiniani
Drejtori artistik Klement Rota
Nuri Metani
Prodhuesi i filmit: Shqipëria e Re
Aktorë kryesorë
Kadri Roshi
Rikard Ljarja
Kadri Roshi
Ejnar Nelku
Aktorët tjerë
Fatos Sela
Arqile Lipe
Hajrie Rondo
Valter Gjoni

Filmi "Pesha e kohës" prodhim i vitit 1988. Regjia: Rikard Ljarja, Skenari: Rikard Ljarja, Producent: Shqipëria e Re , Muzika: Zef Çoba.

Përmbajtja e filmit

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ngjarjet e filmit zhvillohen në një fshat në vitet ’80 në prag të pensionit të kryetarit. Vasili ka shumë merita por deri diku shpirtërisht i “burokratizuar”. Kryetari do që zëvëndësi t’i ngjajë atij në karakter dhe në pikëpamje por planet e tij dështojnë.

Aktorët në role

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]