Bardhyl Martiniani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Bardhyl Martiniani lindi në vitin 1941Tiranë, është kinematograf dhe kameraman shqiptar.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Xhirime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.