Dashuria e fundit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dashuria e fundit
Arkivi i filmit
[[Figura:|280px]]
Titulli shqip Dashuria e fundit
Origjinali Dashuria e fundit
Vendi i prodhimit Albfilm
Viti i prodhimit 1994
Koha (Zëri) - (PAL/DVD) 70 min
Zhanri film dramatik, slice of life
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Regjia Gjergj Xhuvani
Skenari Gjergj dhe Dhimitër Xhuvani
Muzika e filmit Zef Çoba
Prodhuesi i filmit:
Aktorë kryesorë
Kastriot Çaushi
Luiza Xhuvani
Guljelm Radoja

Dashuria e fundit është një film shqiptar i 1994 me regji të Gjergj Xhuvanit.

Përmbajtja e filmit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Drama e një prostitute. Historia e dashurisë së saj të fundit e ndihmoi të merrte kurajo e të ngriheshe kundër asaj që po eksperimentonte kundër opinionit predikimeve. Duke luftuar vetë ajo mundi të dalë nga kjo gjendje.

Lidhje e Jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

https://www.youtube.com/watch?v=DnGA9byN92I

Gnome-multimedia.svg Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.