Jump to content

Duaje emrin tënd

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Duaje emrin tënd
Arkivi i filmit
[[Figura:|280px]]
Titulli shqip Duaje emrin tënd
Origjinali Duaje emrin tënd
Vendi i prodhimit Pogradec
Viti i prodhimit 1984
Koha (Zëri) - (PAL/DVD) 62:25
Zhanri Romansë Dashurie
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Regjia Ibrahim Muço, Kristaq Mitro
Skenari Nasi Lera
Muzika e filmit Thoma Simaku
Kameramani Bardhyl Martiniani
Drejtori artistik Eduart Polo
Prodhuesi i filmit: Shqipëria e Re
Aktorë kryesorë
Rajmonda Bullku
Ndriçim Xhepa
Pandi Raidhi

Filmi "Duaje emrin tënd" prodhim i vitit 1984. Regjia: Ibrahim Muço, Kristaq Mitro, Skenari: Nasi Lera, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Thoma Simaku.

Përmbajtja e filmit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Tre studentë të Inxhinjerisë së minjerave caktohen të bëjnë praktikën në ndërmarjen e përpunimit të kromit. Jona e cila gjendet në mes të dy shokëve të saj, por e cila preferon dashurin e Arsenit po pa lënduar Agronin, i cili ndjen ndoshta diçka mes tyre. Arseni kërkon nga Jona të tregohet e arsyeshme me të, dhe i kërkon të ndërhyjë në minisrti për çështjen e caktimit të tij në tiranë. Ai përfiton nga rasti pasi i ati i vajzës është zëvendës ministër. Jona e kupton se interesimi i tij është që të përfitoj nga emri i saj. Nga ana tjetër Agroni i kërkon që të jetë më i sinqert me të, duke i treguar se ka një tjetër të dashur. Këtë i a bënë edhe më të qartë, kur Aseni largohet nga ajo me pretekstin se do shkonte aty afër tek tezja e tij. Jona e vënë re këtë gjë, e cila kërkon të përfundoj këtë lidhje me Arsenin, por që mbështetet plotësisht tek shoku i saj i sinqert Agroni.

Aktorët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

https://www.youtube.com/watch?v=ReLxTXIHF4U