Rajmonda Bulku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

a

N

Rajmonda Bulku.jpg

Rajmonda Bulku (lindur më 16 gusht 1958) është një aktore e mirënjohur shqiptare dhe ish deputete e Partisë DemokratikeKuvendin e Shqipërisë.

Aktore e njohur e skenës dhe ekranit është nderuar me disa çmime. Në vitin 1981 ajo u diplomua si aktore në Institutin e Arteve të Bukura në Tiranë

Filmi i saj i pare, është Dimri i fundit i vitit 1976, dhe më pas Zonja nga qyteti.

Në jetën private ajo është i martuar dhe ka dy fëmijë.


Filmografia[redakto | redakto tekstin burimor]

TEATER