Një djalë edhe një vajzë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Një djalë edhe një vajzë
Arkivi i filmit
[[Figura:|280px]]
Titulli shqip Një djalë edhe një vajzë
Origjinali Një djalë edhe një vajzë
Vendi i prodhimit Tiranë
Viti i prodhimit 1990
Koha (Zëri) - (PAL/DVD) 85:00
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Regjia Ibrahim Muçaj Kristaq Mitro
Skenari Shpresa Vreto Petrit Ruka
Muzika e filmit Gjon Simoni
Kameramani Pëllumb Panariti
Prodhuesi i filmit: Shqipëria e Re
Aktorë kryesorë
Ema Andrea
Sokol Balza
Margarita Xhepa
Agim Shuke
Aktorët tjerë
Rajmonda Bulku


Një djalë edhe një vajzë është film i vitit 1990 me regji nga Kristaq Mitro dhe Ibrahim Muçaj dhe skenar nga Petrit Ruka dhe Shpresa Vreto.

Përmbajtja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Anila dhe Artani janë në prag të provimit të maturës. Ata jetojnë në të njëjtin pallat dhe kanë hyrë në moshën e ëndërrave të mëdha. Eshtë koha që ata të ndeshen me probleme në jetët e tyre. Ky film trajton shumë aspekte të kësaj moshe delikate.

Aktorët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]