Ermira Gjata

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Ermira Gjata (Elbasan, 1956) është një aktore shqiptare. E filloi karrierën si aktore në teatrin “Skampa”.

U angazhua në kinematografi që në vitin 1981 me filmin “Nusja” dhe më pas në role të tjerë.

Filmat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Teatër[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shi në plazh (1982)

Mesuesi i Letersise