Jump to content

Në çdo stinë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Në çdo stinë
Arkivi i filmit
Titulli shqip Në çdo stinë
Vendi i prodhimit Tiranë Shqipëri
Viti i prodhimit 1980
Koha (Zëri) - (PAL/DVD) 76:52
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Regjia Viktor Gjika
Skenari Bashkim Hoxha
Viktor Gjika
Muzika e filmit Aleksandër Peçi
Kameramani Pëllumb Kallfa
Drejtori artistik Vangjush Leka
Prodhuesi i filmit: Shqipëria e Re
Aktorë kryesorë
Anisa Makarian
Arben Imami
Pavlina Leka
Spiro Duni
Aktorët tjerë
Adrian Cerga
Karafil Shena
Ylli Demneri
Tomorr Nushi


Filmi "Në çdo stinë" është prodhuar nga Kinostudio "Shqipëria e Re" në vitin 1980. Regjia: Viktor Gjika, Skenari: Bashkim Hoxha, Viktor Gjika, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Aleksandër Peçi.

Përmbajtja e filmit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Zana dhe Bardhyli janë dy studentë që dashurohen. Përmes amplitudave shpirtërore të dashurisë së tyre filmi zbulon ëndrrat dëshirat dhe preferencat e tyre. Me karakteret që kanë pak a shumë të njëjtën moshë por edhe ndryshime midis njëri tjetrit filmi jep portretin e studentit të ri.


Aktorët në role[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]