Dhe vjen një ditë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Dhe vjen një ditë
Arkivi i filmit
Titulli shqip Dhe vjen një ditë
Vendi i prodhimit Tiranë Shqipëri
Viti i prodhimit 1986
Koha (Zëri) - (PAL/DVD) 95:20
Zhanri Dramë Familjare
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Regjia Vladimir Prifti
Skenari Teodor Laço

Vladimir Prifti

Muzika e filmit Thoma Simaku
Kameramani Bardhyl Martiniani
Drejtori artistik Bujar Barçi
Prodhuesi i filmit: Shqipëria e Re
Aktorë kryesorë
Rajmonda Bulku
Xhevdet Ferri
Demir Hyskja
Liza Laska
Aktorët tjerë
Robert Ndrenika
Ndrek Shkjezi
Luiza Xhuvani
Viktor Zhusti

Filmi "Dhe vjen një ditë" prodhim i kinostudios Shqipëria e Re vitit 1986.

Regjia: Vladimir Prifti, Skenari: Teodor Laço, Vladimir Prifti, Producent: Shqipëria e Re , Muzika: Thoma Simaku.

Përmbajtja e filmit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Llano, një drejtor dikasteri, ka probleme me karakterin e tij profesional dhe shoqëror. Problem bëhet kritika e gazetës lokale ku i tërhiqet vëmendje për punën e tij. Me hamendjen e tij mendon se në të mund të ketë dorë shoku i tij i fëmijërisë Gori, i cili është inxhinjer në industrinë e tekstileve. Gjatë ballafaqimit kupton se dikush tjetër fshihet pas këtij rrelacioni. Bashkshortja e Llanos është e mendimit se Gori është shkaktari, por ai e hedh poshtë këtë akuzë, ndonëse e brrenë përbrenda.

Aktorët në role[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[[1]]