Riudarenes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Riudarenes
Komunë
Vendndodhja
Riudarenes is located in Spanjë
Riudarenes
Riudarenes

Koordinatat: 41°49′14″V 2°43′2″L / 41.82056°V 2.71722°L / 41.82056; 2.71722

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Selva
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 47.6 km2
Popullsia 2183 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 49′ 14″ Veri

2° 43′ 2″ Lindje


Riudarenes është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Selva, të provincës Girona, në Katalonia. Riudarenes ka 2183 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 47.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]