Riudellots de la Selva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Riudellots de la Selva
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Riudellots de la Selva.svg
Vendndodhja
Riudellots de la Selva is located in Spanjë
Riudellots de la Selva
Riudellots de la Selva

Koordinatat: 41°54′V 2°49′L / 41.900°V 2.817°L / 41.900; 2.817

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Selva
Kryetari i Bashkisë Montserrat Roura i Massaneda
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.2 km2
Lartësia 98 m (m.n.d.)
Popullsia 1975 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Riudellotencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17457


Riudellots de la Selva është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Selva, të provincës Girona, në Katalonia. Riudellots de la Selva ka 1975 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 13.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]