Robert Odeman

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
QSicon in Arbeit.svg Ky artikull apo seksion është jo i plotë ose me cilësi të dobët. Mund të ndihmoni Wikipedian duke e përmirësuar!
Ky artikull duhet të përmirësuar në:  Pa referenca, Nuk ka strukture te mirë, Nuk ka përmbajtje të mjaftueshme --Liridon 3 shtator 2010 10:18 (CEST)

Robert T. Odeman lindi më 30 nëntor të vitit 1904Hamburg dhe vdiq më 14 janar të vitit 1985Berlin, ishte pianist, kompozitor, aktor dhe shkrimtar gjerman.